Ajapildid Harkust – alevik enne ja nüüd. Harku vald 30
Fotonäitus on avatud Harku raamatukogus kuni aasta lõpuni.Fotonäitus on raamatukogupoolne meenutus Harku aleviku 30 aastast. Kohalikelt elanikelt kogutud fotod alevikust on andnud inspiratsiooni jalutada Harku hargnevatel teedel ja võrrelda, millised on kunagised paigad täna, mis kadunud, mis alles ja arenemas.
Harku aleviku elu on läbi aegade olnud seotud mõisaga. Nii ka iseseisvuse sünd. Just Harku mõisas tegutsenud Eksperimentaalbioloogia Instituudi töötajate hulgas olid need ärksad inimesed, kes tegutsesid meie iseseisvuse taastamise nimel, loodi nii kodanike komitee Harku allkomitee kui ka Rahvarinde tugirühm. Mõisas viidi läbi iseseisvusreferendum ja edasisi valimisi, ka rublade vahetamine kroonideks toimus sealsamas.
Nõukogude ajal kinnistus Harku nimi aga laiemalt inimeste argiteadvuses Harku vanglaga. Vangla ja selle enamjaolt venekeelne töötajaskond oli teine oluline dominent Harkus, mis on kujundanud siinset keskkonda.
Praeguseks on oma töö Harkus lõpetanud mõlemad kunagised suurasutused, instituut 2012. ja vangla 2016. aastal.
Omariikluseaegne oluline uusehitis – Harku Keskus – ehitati toonaste vallajuhtide Sulev Roosi, Allan Killi ja Ott Kasuri initsiatiivil 2002. aastal.
Näitusega ei taha me jäädvustada mitte ainult olude teisenemist: alevik enne ja nüüd, vaid esile tõsta ka inimesi, kes on 30 aasta muutuste tuules jäänud Harkule truuks.
Täname kõiki neid, kes on toonud täiendust raamatukogu fotorhiivi, et koos talletada, jutustada ja mäletada Harku lugu.